در این صفحه می توانید سوالات پاسخ داده شده توسط دکتر شهریار یحیوی در زمینه جراحی زیبایی بینی مشاهده کنید.


 

سوال – ۱ ) چه اقداماتی باید قبل از عمل انجام شود؟

جواب : درابتدا مشاوره حضوری یا مشاوره از طریق اینترنت به صورت ایمیل ، وایبر یا واتزاپ لازم است ، سپس انجام عکس برداری از چهره و بینی ( که عکس ها توسط خود عکاسی به مطب ارسال می شوند. ) ، در نهایت نیز نیاز به آزمایش خون ساده CBC می باشد .

 

سوال – ۲ ) آیا عکس و آزمایش را می توانم در شهرستان انجام بدهم؟

جواب : اگر چه فتوگرافی های تهران کیفیت بالایی دارند ولی در شرایط خاص فتوگرافی های شهرستان نیز قابل قبول هستند و چنانچه آزمایش در شهرستان انجام شود ، هیچ گونه ایرادی ندارد.

 

سوال – ۳ ) من سابقه چندین بار شکستگی بینی در حین ورزش یا در اثر ضربه را دارم ، آیا این مسئله مشکلی در حین عمل ایجاد می کند یا خیر؟

جواب :شکستگی های قدیمی مشکلی ایجاد نمی کنند ولی در مورد شکستگی های تازه بهتر است حداقل درصورت خفیف بودن یک ماه و در موارد شدید آن سه ماه صبر کرد و سپس اقدام به جراحی بینی نمود .

 

سوال- ۴ ) من بعد ازعمل بینی تصمیم به بارداری دارم ،چند وقت بعد از عمل می توانم باردار شوم؟

جواب: اگر دارای بینی غضروفی یا استخوانی هستید ، معمولا سه ماه بعد از عمل می توانید اقدام کنید اما اگر بینی شما گوشتی باشد بهتراست شش ماه باید صبرکنید .

 

سوال- ۵ ) بعد از عمل جراحی چند وقت باید چسب بینی بزنم؟

جواب: این مورد کاملا بستگی به پوست بینی و سلیقه جراح دارد. در مورد بینی های غضروفی واستخوانی در حدود سه هفته تا یک ماه ، هم شب و هم روز، از چسب استفاده شود ولی در مورد بینی های گوشتی توصیه می کنیم برای دو ماه دائم چسب بزنند . پس از پایان این دوره بیماران می توانند چسب زدن در شب را ادامه دهند ، چسب شبانه را تدریجاً طی یک تا دو ماه قطع کنند .

 

سوال-6 ) آیا شما در حین عمل جراحی از پروتز استفاده می کنید؟

جوا ب:خیر به هیچ وجه . پروتز از جنس پلاستیک مصنوعی بوده و ممکن است به شدت عوارض ایجاد کند . لذا در همه جای دنیا بهترین ماده غضروف تیغه خود بیمار است و من هم ازغضروف تیغه بینی بیمار برای شکل دادن به بینی ونوک بینی ( خصوصا پایه بینی ) استفاده می کنم که به هیچ عنوان عارضه نداشته و جذب نمی شود .

 

سوال- 7 ) آیا قبل از جراحی بینی بایستی داروی خاصی استفاده کنم؟

جواب: بهتر است هفت تا ده روز قبل از عمل ، از ویتامین ث ، به میزان یک گرم در روز ، به صورت خوراکی استفاده کنید . البته داروهای دیگری هم هستند که توصیه به مصرف آنها شده است ولی به نظر نمی رسد که کارا یی بالایی در کوتاه کردن دوره نقاهت داشته باشند .

 

سوال-8 ) چکار کنیم تاکبودی بعد از عمل کمتر شود؟

جواب: اصولا جراحی های من توام با حداقل کبودی است ، اما تا حد زیادی کبودی بستگی به کیفیت پوست بیمار ، سن بیمار ، ضخامت استخوانها و دشواری جراحی دارد . مصرف ویتامین ث (7 تا 10 روز قبل از عمل) و مصرف آناناس طبیعی وآب کرفس (24 تا 48 ساعت قبل وبعد عمل ) می تواند تا حدی به کاهش کبودی کمک کند .

 

سوال- 9 ) آیا جراحی بینی توام با درد زیاد است؟

جواب: به هیچ عنوان چنین نیست . جراحی هایی که توسط اینجانب انجام می شود ، بجز موارد استثنایی هیچ گونه دردی به همراه نخواهد داشت و در اکثر موارد ، حتی نیازی به مصرف استامینوفن نیز وجود ندارد .